Nasz absolwent Mistrzem Cydru 2019

21 września 2019 roku w  Lublinie obchodzono szóstą edycję Lubelskiego Święta Cydru.

Częścią wydarzenia był konkurs „Mistrz Cydru 2019” w którym udział wzięli producenci cydrów rzemieślniczych z całej Polski, a także z zagranicy. W tym roku o wygraną ubiegali się po raz pierwszy nie tylko domowi cydrownicy, ale również licencjonowani producenci tego trunku. Warunkiem zgłoszenia była produkcja naturalna, tylko z polskich jabłek oraz sprzedaż nie przekraczająca 10 000 litrów rocznie.

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Anzu Fernandii z Asturii zdegustowało w ciemno i oceniło kilkadziesiąt nadesłanych cydrów według następujących kryteriów: wygląd, aromat, równowaga, smak, wrażenia ogólne.
Po długich naradach komisja poinformowała, że laureatem pierwszego miejsca w  konkursie „Mistrz Cydru 2019” za Cydr Radosny został Radek Ogar, absolwent kierunku Ogrodnictwo na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

fbt